Zde bychom Vám rádi představili všechny organizace, které v obci Kameničná působí. Jedná se především o zájmové organizace, které mají v obci bohatou tradici a jsou neustále aktivní.

Hasičské závody

Závody v Lišnici

Datum: 5. 7. 2021

Na druhé hasičské závody jsme vyrazili k našim kamarádům do Líšnice u Žamberka. Domů si odvážíme krásné druhé místo, které vybojovali naši kluci. Týmu žen se moc nezadařilo a proto si odváží místo šesté.

Závody v Lišnici u Mohelnice

Datum: 26. 6. 2021

Na první závody sezóny 2021 jsme vyrazili ke kamarádům do Líšnice u Mohelnice, kde kamenské barvy reprezentoval tým žen, který si odvezl krásné druhé místo. Moc gratulujeme a do dalších závodů přejeme plno úspěchů.

Okrskové závody v Kameničné

Datum: 12. 9. 2020

Pro rok 2020 jsme byli organizátory okrsku my. V květnu v obvyklém termínu jeho konání nebylo možné, proto byl přesunut na 12.září.

Dopoledne patřilo dětem. Soutěžilo se pouze v požárním útoku. Naši mladší i starší vybojovali stříbrný pohár.
Po obědě se na startovní čáru postavili dospělí, kterým se také velmi dařilo. Nejlépe se umístilo družstvo žen 2, které zaběhlo útok s krásným výsledným časem a vybojovalo zlato. Ženy 1 obsadily druhou příčku, muži 1 (velitel Kotyza ml.) si pak doběhli pro bronzový pohár. Družstvu mužů 1 (velitel Kacálek) se bohužel nedařilo a obsadilo páté místo, stejně na tom bylo i družstvo mužů 2.

Na letošních okrskových závodech se nám opravdu dařilo. Snad se nám bude podobně dařit i příští rok!

Závody v České Rybné

Datum: 22. 8. 2020

Jako každý rok i letos vyrazil tým holek i kluků reprezentovat své barvy na noční závody, které se konaly 22.8.2020 v České Rybné. Noční adrenalin a hukot mašin, přilákalo mnoho družstev. Ženy obsadily 5. místo a kluci si domů odváží krásné 6. místo. Děkujeme sboru SDH Žamberk za vypůjčení soutěžící i úzkých hadic. Příští rok se budeme opět těšit na pozvání.

Závody v Tutlekách

Datum: 25. 7. 2020

25.7.2020 se naše smíšené družstvo premiérově účastnilo nočních závodu v Tutlekach. Kromě nedostatku světla bylo provedení útoku ztíženo také kopcem, do kterého museli závodníci vyběhnout. Proudaři navíc museli zvládnout nástřikové terče. Naše družstvo ve velké konkurenci obsadilo krásné 11.místo.

Závody v Žamberku

Datum: 18. 7. 2020

Dne 18.7.2020 další zastávkou pro zisk poháru byla soutěž u kamarádů ze Žamberka, kde se zúčastnila jak družstva žen tak i mužů. Naši kluci si z této soutěže odváží krásné druhé místo. Našim holkám se ještě ,,žamberecké prokletí" nepodařilo prolomit, a proto si odvážejí bramborové místo. Děkujeme sboru SDH Žamberk za povedené závody a příští rok opět naviděnou!

Závody v Orlickém Záhoří

Datum: 11. 7. 2020

Dne 11.7.2020 se konaly závody v Orlickém Záhoří, kde jsme se zúčastnili Mezinárodní soutěže v požárním sportu o Orlicko Bystřický putovní pohár. Ženy našly přemožitelky pouze u družstva ze Žamberka a odvážejí si domů skvělé druhé místo. Klukům jen o fous utekla bedna a skončili na krásném čtvrtém místě. Děkujeme sboru SDH Orlické Záhoří za příjemné závody.

Závody v Líšnici

Datum: 5. 7. 2020

Dne 5.7.2020 jsme se zúčastnili prvních hasičských závodů a to u našich milých sousedů z Líšnice. Družstvo žen si odvezlo krásné druhé místo a muži ukořistili ve velké konkurenci místo šesté. Všem vítězům srdečně blahopřejeme!

Mladí hasiči v Mladkově

Datum: 31. 5. 2014

Ve dnech 30. - 31.05.2014 mladí hasiči v Mladkově, jako každý rok, užili pěknou sobotu a neděli

Okrsková soutěž v požárním sportu

Datum: 26. 5. 2014

Dne 24.05.2014 se opět, jako každý rok, konala Okrsková soutěž v požárním sportu. Pro letošek pořádaná obcí Helvikovice na tamním fotbalovém hřišti, za účasti 20.-ti družstev z pěti obcí / 26. okrsek /. Náš sbor sestavil tradičně po jednom družstvu v každé kategorii.

Hurá vyhráli jsme!

Datum: 12. 10. 2013

Závod požární všestrannosti se konal v Horní Čermné dne 12. 10. 2013.
Mladší hasiči se umístili na skvělém 3. místě z 32 družstev, starší hasiči na19. místě z 32 družstev.

Okresní kolo hry Plamen

Datum: 3. 6. 2013

Letošní ročník Okresního kola hry Plamen se konal v Dolní Lipce v areálu místního učiliště. I přes velkou nepřízeň počasí se nám podařilo všechny disciplíny odběhnout téměř "suchou nohou" (požární útok, útok CTIF, štafeta dvojic, 4x60m a CTIF).

Hasičské závody 2013

Datum: 25. 5. 2013

Jako každý rok konala okrsková soutěž v požárním sportu, pořádaná městem Žamberk, letos ve velkém stylu ku příležitosti 140. výročí od založení.